Główne atrakcje Niedzicy

Zamek Dunajec w Niedzicy

Jedną z najciekawszych atrakcji w Pieninach jest średniowieczny zamek, położony nad Zbiornikiem Czorsztyńskim, od wschodu przylega do pienińskiego parku Narodowego.

Jeśli tu nie byłeś, to naprawdę nie zastanawiaj się zbyt długo ruszaj do nas by poznać sekrety niedzickiego zamku i ukrytego skarbu.

Spływ przełomem Dunajca

Ciekawą propozycją dla osób preferujących aktywny wypoczynek jest uczestnictwo w spływie na tratwie po rzece Dunajec. Taka przygoda daje unikalną możliwość podziwiania pienińskiej przyrody z poziomu rzeki. Cała wycieczka trwa od 2 do 3 godzin w zależności od stanu wody w Dunajcu i wyboru przystani końcowej.

Pieniński Park Narodowy

W skład wchodzą: Masyw Trzech Koron, Pieniński, Przełom Dunajca. Z Pienin Spiskich włączone zostały w obszar parku tylko Zielone Skałki. Na naszym pięknym terenie występuje 1100 gatunków roślin naczyniowych, w tym 2 endemity: mniszek i pszonak pieniński . Występuje tutaj również zaskakująco dużo gatunków roślin górskich ok. 167, mimo że Pieniny mają niedużą wysokość.

Ścieżka rowerowa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego

Miłośnikom dwóch kółek i pięknych widoków polecamy otwarty w 2019 r. szlak rowerowy wokół pięknie położonego Jeziora Czorsztyńskiego. Trasa biegnąca brzegami jeziora prowadzi w samo serce Pienin i zachwyca nie tylko krajobrazem, ale sporą ofertą atrakcji turystycznych.

Elektrownia wodna w Niedzicy

Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Wysokość tej zapory: 56 m, długość: 404 m. Dostępne do zwiedzania z przewodnikiem są pomieszczenia technologiczne elektrowni wraz z urządzeniami do produkcji prądu, a także podziemny tunel - galeria kontrolna zapory poprowadzona w skale, 50 m pod wodą i nasypem zapory.

Zamek Czorsztyn

Zamek Czorsztyn zlokalizowany jest nad Jeziorem Czorsztyńskim na skalistym wzgórzu. Z zamku górnego podziwiać możemy piękną panoramę Zbiornika Czorsztyńskiego, Pienin Spiskich oraz Tatr.

Wyciągi narciarskie

Polana Sosny w Niedzicy odległość 3 km - Kotelnica w Białce Tatrzańskiej - odległość 20 km - Czorsztyn Ski Kluszkowce odległość 16 km i wiele innych.